FONKSİYONEL ANTRENMAN

Branşlar

MMA

Fonksiyonel Antrenman

FONKSİYONEL ANTRENMAN NEDİR?

Fonksiyonel antrenman, vücudunuzun hareket ve aktiflik kazanmasını sağlayan egzersizlerden oluşan bir antrenman programıdır. Eş zamanlı olarak birçok kas grubunu harekete geçirerek tüm vücudu çalıştıran hareketlerle güç, kuvvet, koordinasyon, ve kardiyo noktasında gelişme sağlanır.

Fonksiyonel antrenmanın programı ve yoğunluğu sizin amacınıza ve vücut yapı-dayanıklılığınıza göre belirlenmektedir.

Bu spor dalının adının fonksiyonel antrenman olmasının sebebi, hepimizin gün içinde kullandığımız bazı hareketlerimize yarar sağlayarak günlük hareketlerimize odaklı olmasıdır. Örnek vermek gerekirse; oturma hareketi, adım atma şekli ve hızı , zıplama hareketi, fırlatma, eğilip-kalkma, itme ve ya çekme gibi hareketler fonksiyonel antrenmanda da yer almakta… Bu hareketler gündelik hayatımızda sıkça kullandığımız hareketlerdir. Fonksiyonel antrenmanda da günlük hayatımızdaki bu hareketlerin bir çoğunu farklı yoğunlukla, egzersiz sayısıyla ve zorluk seviyesiyle yaparak ;kişinin fiziksel, kardiyo ve enerji olarak gelişmesini sağlıyoruz.

Fonksiyonel Antrenman Programları Nasıl Belirleniyor?

Hayat şekliniz, sağlık yapınız ve amaçlarınız konusunda, kişiye özel uygulanan antrenman Fonksiyonel Antrenman programını uzmanca ve konusunda profesyonel hocalarımızla şahsen ve ya çift olarak eşli ders halinde tercih edebilirsiniz.

Bu antrenman programına dahil olmak isteyen öğrencilerimizle ilk tanışmamızda,  gereksinimlerinizi ve amaçlarınızı birlikte belirleyip, bu noktalar doğrultusunda kişiye uygun bir antrenman programı oluşturuyoruz. Salonumuzda  Fonksiyonel Antrenman sporuna uygun fitness ekipmanı bulunmakta.Sosyal mesafeye ve özellikle temizliğe fazlasıyla dikkat ederek, en doğru şekilde sınırlı sayıda kişi sayısıyla birlikte antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz.

İsteğinize uygun ve özel olarak, eğitmeniniz eşliğinde Fonksyonel Antrenman, Metabolizmaya yönelik Antrenman,  Fitness ve Crossfitle birlikte,  ağırlıklarla yapılan antrenmanlarla dersler uygulanmakta.

                             SOFİT Spor Salonu

 NEDEN FONKSİYONEL ANTRENMAN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Vücudunuzdaki kaslarınızın güçlendirmesi, kas -kemik yapısının dengelenmesi, metabolizmanızın hızlanmasını sağlamak, yağ yakımınızı ya kilo vermenizi hızlandırmak, sıkılaşmış bir vücuda sahip olmak, çeviklik kazanmak için, esneklik dayanıklılık kazanmak, vücut koordinasyonunuz gelişmesi gibi birden fazla sebeple bu sporu tercih edebilirsiniz.

Fonksiyonel antrenmanlarda zorluk derecesi aşama aşama olarak size özel bir şekilde arttırılır, bu egzersiz programı ile  kendinizdeki gelişime şahit olup,; zamanla daha esnek yada hızlı , güçlü bir vücuda sahip olursunuz. Bu antrenmanlardan sonra günlük yaşantınızda da daha enerjik , daha hareketli ve aktif bir şekilde hareket edebilirsiniz. Size özel Fonksiyonel Antrenman Programınızı Oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.